13 lutego 2021 w naszej szkole odbył się etap okręgowy VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Z całego województwa przyjechało aż 33 uczestników i przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego przystąpili do pisania dwóch części olimpiady. Do drugiej części mogło zakwalifikować się już tylko 10 uczestników i wśród nich była nasza uczennica z klasy 2j Nikol Czechowicz. Walka toczyła się na bardzo wysokim poziomie i ostateczne wyniki, które dają awans do 3. ogólnopolskiego etapu różniły się często 1 punktem. Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica zdobyła 1. miejsce w województwie i jako jedna z 7 osób będzie je reprezentować w czerwcu w Białymstoku. Oprócz Nikol wśród finalistów, jednak bez awansu do kolejnego etapu znaleźli się: Daria Graczykowska z 2a oraz Weronika Jurga z 3aTa olimpiada to już trzecia, której etapy okręgowe odbywały się w naszej szkole. W Olimpiadzie o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym Nikol Czechowicz z 2j zajęła 9. miejsce, natomiast Kaja Sałata z 2j 11. miejsce w województwie. Kolejne zmagania to Olimpiada Wiedzy o III RP, gdzie nasi uczniowie zajęli kolejno wysokie 10., 11. i 12. miejsce w województwie, niestety zabrakło im kilku punktów do kolejnego etapu zmagań. Byli to: Jakub Dębowy z 2c, Kaja Derbich z 2d oraz Weronika Jurga z 3a.Komitet okręgowy olimpiad Coptiosh składa ogromne podziękowania Pani Dyrektor mgr Beacie Szulc za możliwość przeprowadzenia olimpiad, a także dziękujemy wszystkim sponsorom: Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza, Karolinie Pawliczak – Posłance na Sejm oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Pani Poseł dziękujemy w sposób szczególny, za swoją osobistą obecność i wiele ciepłych słów skierowanych do młodzieży z całego województwa.Dziękujemy także wszystkim nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu olimpiad, a także Marzenie Grygielskiej za piękną oprawę fotograficzną.

Close Menu