Kaliski Festiwal Nauki! W imieniu Uniwersytetu Kaliskiego – zapraszamy was serdecznie do odwiedzenia stoiska V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. STOISKO NR 13 – SZKOŁA DLA PASJONATÓW! MUNDUR – PSYCHOLOGIA – INTEGRACJA.

Nasze stoisko umiejscowione będzie w STREFIE NAUK SPOŁECZNYCH I HUMANISTYCZNYCH.

Przygotowaliśmy dla odwiedzających:

– Zadania językowe z zakresu języków obcych: angielski, hiszpański, francuski, szwedzki, niemiecki. Będzie można spróbować swoich sił jako poliglota, rozwiązując zadania językowe z zakresu angielskiego, niemieckiego, szwedzkiego, francuskiego czy hiszpańskiego. Warto przy naszym stoisku również poćwiczyć umiejętności artykulacji w języku angielskim i hiszpańskim.

– ,,Patriotyzm ma wiele odsłon’‘. Naszymi działaniami będziemy chcieli zachęcić młodzież do odkrywania tego cudownego, ludowego świata. To okazja, aby zanurzyć się w bogactwie polskich tradycji, poznać lokalne obrzędy, zrozumieć wartość ręcznie wykonanych dzieł sztuki i doświadczyć niezapomnianych polskich melodii.

Pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych ( na placu przed budynkiem)

Poza tym proponujemy wykłady i warsztaty.

Miejsce: Budynek Oecologicum

Sala: 205

godz. 10:45 – 12:15

,,Społecznie aktywni – uczniowie w akcji’’. Młodzież zaprezentuje projekt, który dotarł do III etapu Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii” . MindWell-stop depresji – to inicjatywa Julii Szafrańskiej i Nadii Wolf. Projekt ten ma na celu zmianę spojrzenia młodzieży na zdrowie psychiczne i walkę z negatywnymi stereotypami oraz przesądami w tym obszarze.

W sali 204

godz. 10:45 – 12:15

,,Młodzi mają głos: Czy warto angażować się w życie szkoły?” Debata, która ma na celu naukę dyskusji z kulturą używania mądrych argumentów i kontrargumentów, wykorzystywania ich z poszanowaniem mówców z przeciwnej drużyny. Ta debata przygotowana na wzór debaty oxfordzkiej, skierowana jest do młodych ludzi, którzy mają uwierzyć w moc słowa przepełnionego kultura i argumentami podpartymi wiedzą.

Miejsce: Budynek Mechanikum

Sala: 208

godz. 10:45 – 12:15

,,Klucz do efektywnego uczenia się – praktyczne wskazówki”. Wykład mgr Mateusza Będkowskiego, naszego nauczyciela przedmiotu matematyka.

Kaliski Festiwal Nauki odbędzie się 21 marca na Kampusie Uniwersytetu Kaliskiego, w godzinach 9:00-17:00.

Do zobaczenia na Festiwalu!

Close Menu