Warsztaty dźwięku i obrazu

Amelia Wawrzyniak, Emilia Maciołek oraz Weronika Zasiadła z klasy pierwszej o profilu medialnym wraz z wychowawcą klasy, wzięły udział w warsztatach z rejestracji dźwięku i obrazu, na które zaprosiła V Liceum Ogólnokształcące im. Jana II Sobieskiego Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. To już drugie spotkanie, a warsztaty odbywają się w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, projekt: „Każde pokolenie ma własny czas”.

– Podczas warsztatów chcemy przygotować młodzież do nagrywania i montażu rozmów z przedstawicielami starszych pokoleń. Ten projekt ma na celu utrwalić w zapisie cyfrowym czasy, które odchodzą w zapomnienie. Wywiady będą rejestrowane przy pomocy smartfonów. W listopadzie poznany pierwsze efekty pracy młodzieży. Mamy nadzieję, że uda się młodzieży znaleźć osoby, które będą mogły opowiedzieć ciekawą historię minionych czasów okresu PRL w naszym mieście – mówi Robert Kuciński, dyrektor MBP w Kaliszu, multimedialny publicysta kulturalny, specjalista mediów cyfrowych.

Wtorkowe, pięciogodzinne spotkanie z młodzieżą, które odbyły się w Filii nr 1 MBP, poprowadził Tomasz Wojciechowsky, dziennikarz i producent telewizyjny oraz wykładowca Studium Animatorów Kultury. Zajęcia poświęcono technikom nagrywania audio i wideo oraz podstawowym zasadom post produkcji. 

Koordynatorami projektu są Elżbieta Kłakulak, bibliotekarka i kreatorka wydarzeń kulturalnych, kierownik Działu Administracji MBP w Kaliszu oraz  Robert Kuciński, dyrektor MBP w Kaliszu.

Projekt „Każde pokolenie ma własny czas” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz Miasta Kalisz.

tekst i foto: M. Grygielska

Close Menu