W środę, 20 września uczniowie klasy I E, zainaugurowali wyjścia integracyjne ,,dla nowych uczniów” w naszej szkole.

Uczniowie klasy medialnej uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu, które zaplanowali wraz z wychowawczynią klasy mgr Marzeną Grygielską w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Młodzież spotkała się tam z Kamą Kowalewską – Kulawinek, która zaprosiła wszystkich do udziału w Warsztatach Inteligencji Emocjonalnej.

Na spotkaniu zupełnie ,,na nowo” poznawali się wzajemnie, opowiadali o tym, czego do tej pory dowiedzieli się o swoich koleżankach i kolegach z klasy. Brali także udział w krótkich scenkach aktorskich.

Przy okazji tych działań, dyskutowali na temat konkretnych, wzajemnych relacji, opartych na ,,toksynach’’ . Uczniowie musieli zagrać scenki, w których rozmówcy stosują m.in.: obwinianie i krytykowanie, obwinianie i konfliktową postawę obronną, lekceważenie i pogardę oraz wycofanie z życia – czyli ,,ciche dni” . Warsztaty koncentrowały się na tematyce zachowań i słów, jakimi posługujemy się, na co dzień. Młodzież miała okazję doświadczyć, że w różnych sytuacjach słowa mogą mieć moc wzmacniającą, jak również mocno krzywdzącą.

Celem warsztatów była przede wszystkim integracja klasy, ale również uwrażliwienie młodzieży wchodzącej w kolejny okres nauki w szkole ponadgimnazjalnej, na skutki, jakie mogą wywołać różne postawy i zachowania względem drugiego człowieka, dlatego próbowali swoich umiejętności w zadaniach zespołowych. Jednym z nich było postawienie jak najwyższej i najbardziej stabilnej wieży z makaronu.

Warsztaty zakończyły się sympatycznym i symbolicznym podziękowaniem, skierowanym w stronę prowadzącej, która obdarowała młodzież na zakończenie warsztatów ,,diamentowymi kamyczkami”, aby młodzież pamiętała o swojej wyjątkowości.

Po zajęciach warsztatowych i pamiątkowym wspólnym zdjęciu – młodzież udała się na słodki deser.

Miejmy nadzieję, że uczniowie mogli poznać się lepiej, a spędzony wspólnie czas wpłynie na pozytywne i przyjacielskie relacje koleżeńskie.

Close Menu