,,Ucz się z wczorajŻyj dla dzisiajMiej wiarę w jutro!’’. Sentencją wypowiedzianą niegdyś przez Alberta Einsteina, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu, przywitała uczniów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.

– Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie! Inauguracja nowego roku szkolnego jest zawsze wyjątkowym przeżyciem dla całej społeczności ,,Sobieskiego’’. Drodzy pierwszoklasiści! Niech nasza szkoła stanie się dla was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Korzystajcie z możliwości, jakie przygotowało nasze liceum, rozwijajcie swoje pasje, zamiłowania i talenty. Uczniowie starszych klas! Pogłębiajcie swoją wiedzę, zdolności i umiejętności. W nowym roku szkolnym życzę wszystkim samych sukcesów i wspaniałych chwil, przeżytych w naszej szkole! (…) Jak powiadał Bill Gates: ,,Większość ludzi rezygnuje zanim uda się im odnieść sukces, więc nie rezygnuj, bo nigdy nie wiesz, czy następna próba nie przyniesie ci sukcesu” – mówiła się do zgromadzonych na sali mgr Beata Szulc.

Pani Dyrektor zwróciła się także do Kadry Pedagogicznej, życząc nauczycielom spokojnej i kreatywnej pracy oraz radości, zadowolenia z postępów i osiągnięć uczniów, aby rozpoczynający się nowy rok szkolny obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Nie zabrakło także ciepłych słów skierowanych do przybyłych na uroczystość rodziców.

Swoje przemówienia wygłosili również zaproszeni goście. Wśród nich m.in.: ppłk mgr inż. Przemysław Bojarczuk, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu wraz z ppor. Wojciechem Kurmanem z 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk im. gen. Stanisława Taczaka. Goście odczytali oficjalny list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, skierowany do klas o profilu mundurowym oraz do całej społeczności szkolnej. Kolejnym list skierował do młodych kadetów ,,Sobieskiego’’ szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji generał Mirosław Bryś.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom owocnego i pełnego inspiracji roku szkolnego! Niech Wasza nauka przynosi wiele sukcesów, a projekty realizowane w ramach obronności narodowej otwierają nowe możliwości i perspektywy – podsumował swoje wystąpienie ppłk Przemysław Bojarczuk, przekazując szkole specjalny, wojskowy kalendarz.

Pan Piotr Tomankiewicz, przewodniczący Rady Rodziców ,,Sobieskiego” życzył młodzieży wspaniałych wyników w nauce, pierwszakom dobrego startu, natomiast maturzystom powodzenia i realizacji przyszłych edukacyjnych planów, a nauczycielom optymizmu i wytrwałości w pracy.   

Pani mgr Grażyna Wilner, wicedyrektor szkoły przedstawiła wychowawców klas pierwszych. W tym roku wychowawstwo objęli (od lewej na zdjęciu): mgr Stanisław Ibusz (1a), mgr Aneta Kałużna (1f), mgr Agata Błaszczyk (1b), mgr Paulina Marciniak (1c), mgr Konrad Brodziak (1d) oraz mgr Marzena Grygielska (1e).

Miesiąc wrzesień jest szczególnym miesiącem w polskim kalendarzu, dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. To miesiąc rocznic niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii Polski, dlatego podczas apelu nie zapomniano o tych, którzy polegli podczas drugiej wojny światowej. Minutą ciszy społeczność V Liceum Ogólnokształcącego uczciła wszystkich bohaterów, żołnierzy i cywilów, którzy walczyli wówczas za naszą wolność.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego, prowadzące uroczystość uczennice klasy czwartej: Julita Marek i Karina Petrushchak, życzyły koleżankom i kolegom udanego roku :

Jesteśmy wszyscy teraz u początku wędrówki i dopiero w czerwcu przyszłego roku ujrzymy jej finisz. Pokonujmy więc wytrwale wszystkie przeszkody pojawiające się na naszej drodze, walczmy o jak najlepsze wyniki, reprezentujmy godnie naszą szkołę i pamiętajmy, że nasz szlak trzeba pokonać piechotą, dzień w dzień trzeba poświęcać czas i wkładać pracę, aby w końcu rozwinąć skrzydła i stać się wspaniałym człowiekiem! I tego Wam życzymy na ten rok szkolny.

Ostatnim akcentem tego uroczystego wydarzenia, był dźwięk tradycyjnego dzwonka, którym pani dyrektor mgr Beata Szulc, oznajmiła oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich pod kierunkiem mgr Agnieszki Derbich i mgr Anny Domaradzkiej. Fotorelację z uroczystości przygotowała mgr Ewa Jankowska. Transmisję on-line (możecie obejrzeć ją na naszym FB) nagrywał mgr Mateusz Będkowski.

(opracowanie: M. Grygielska)

Przed nami rok szkolny 2023/2024.

Przeżyjemy w nim mnóstwo wspólnych chwil, zatem patrzmy w przyszłość z optymizmem,

bądźmy pełni radości i czerpmy energię do pracy z wakacyjnych przygód.

Najważniejsze, by na każdy miesiąc mieć jakieś motto.

WRZESIEŃ – nie martw się, że znów trzeba iść do szkoły. ciesz się, że szkoła nie przyjeżdża do ciebie.

PAŹDZIERNIK – uczeń i jabłka nie powinni się obijać, bo inaczej psują się pod koniec roku.

LISTOPAD – pokochaj szkolny dzwonek, on pokocha ciebie. wybawi cię od odpowiedzi, gdy będziesz w potrzebie.

GRUDZIEŃ – wymarzony prezent na święta to brak jedynek

STYCZEŃ – Nowy Rok – nowe postanowienia: w końcu pozbędę się lenia i wezmę za naukę.

LUTY – nie ma złych ocen, są tylko niewyrozumiali rodzice.

MARZEC – jeśli był dzwonek na początek lekcji, będzie i na koniec.

KWIECIEŃ – ławka szkolna najlepszym przyjacielem ucznia, jedyna nie zdradzi, gdy ściągasz.

MAJ – nie ściskaj gąbki przy tablicy, chwyć za to matematyczkę za serce – opowiedz o tym, jak lubisz funkcje i pierwiastki

CZERWIEC – każdy dzień w szkole zbliża do wakacji !

Close Menu