Drodzy Uczniowie!

W piątek 11 Listopada – obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W całym kraju z tej okazji odbędzie się wiele imprez. Z całego serca zachęcamy do wzięcia udziału w naszych miejskich obchodach, które są wspaniałą okazją do pokazania naszego patriotyzmu i tożsamości narodowej.

Niech nikogo z nas nie zabraknie tego dnia! Wspólnie świętujmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Do uczestnictwa w Narodowym Święcie Niepodległości zaprasza Pan Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza :

– Zapraszam do wspólnego uczczenia tej rocznicy. Wybierzmy się razem na Kaliski Marsz Niepodległości, który wyruszy 11 listopada o godz. 11:00 z ulicy 3-Maja. Przejdziemy ulicami miasta – oddając hołd bohaterom, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju. Aleją Wolności wejdziemy na pl. Wojciecha Bogusławskiego, gdzie odbędzie się główna uroczystość. Uświetnią ją: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza oraz orkiestry dęte. Zachęcam do udziału. Świętujmy razem! Cieszmy się niepodległością!.

Ponadto, 11 listopada o godz. 13:00 w katedrze odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 15:00 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej przeprowadzi grę miejską. Odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących. Szczegółowy program i regulamin uroczystości miejskich oraz mapkę przemarszu można pobrać pod linkiem:

https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/kultura/zapraszamy-do-udzialu-w-kaliskim-marszu-niepodleglosci,53655

Close Menu