Dzisiaj (tj. 27 października) w V Liceum Ogólnokształcącym organizowaliśmy obchody Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego. Z tej okazji odbył się konkurs na kreatywne przebranie filmowe, quiz filmowy, wystawa plakatów filmowych oraz prezentacja najsłynniejszych cytatów z filmów.


Spotkaliśmy się niebywałą kreatywnością uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w obchodach tego filmowego dnia, przygotowując swoje przebrania. Gościliśmy w szkole takich bohaterów jak.: Spider-Man, Marry Poppins, Emperor Palpatine (,,Star Wars’’) AngryBirds, Elmo, Filemon i Bonifacy, Matylda ( z filmu ,,Leon Zawodowiec’’), Anne Scott (,,Notting Hill”), agentów i ochroniarzy najsłynniejszych filmów akcji, pilotów z ,,Top Gun”.


Jury pracujące pod przewodnictwem mgr Beaty Szulc, dyrektor Szkoły – wyróżniło najlepsze kreacje.


Wśród nagrodzonych w kategorii ,,Najlepsza kreacja filmowa nauczyciela” znalazła mgr Agata Gajewska za kreację postaci Profesor Dolores Umbridge (,,Harry Potter i Zakon Feniksa’’).

Wśród uczniów I Nagrodę przyznano za kreację Kapelusznika (,,Alicja w Krainie Czarów’’),

Kolejne nagrody przyznano za przebranie Jokera (,,Joker’’), Zgredka (,,Harry Potter’’) oraz za kreację małżeństwa z telewizyjnego serialu ,,Ranczo”.


Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci ,,Biletów-VIP’’ na wybrany seans kinowy, ufundowanymi przez Kino Cinema3D (Galeria Tęcza).

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy mgr Anety Kałużnej i mgr Agaty Gajewskiej.

(Fot: mgr Marzena Grygielska )


Dziękujemy i gratulujemy.

Close Menu