baner_top


Aktualności


Finał w piłce ręcznej
W dniu 7 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 , odbył  się Finał miasta Kalisza w piłkę ręczną dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych .  Reprezentacja V  LO zajęła zaszczytne II miejsce.
 
Reprezentacja szkoły
 • Archańska Sylwia
 • Cieślak Izabela
 • Dymarczyk Klaudia
 • Janczak Katarzyna
 • Józefiak Sara
 • Kajdanek Katarzyna
 • Mykytyn Paulina
 • Nogaj Marta
 • Pietrzak Daria
 • Sielicka Marika
 • Szymala Natalia
 • Waszak Kinga
 • Wojtynka Sylwia 
 
Konkurs jednego wiersza

Jeżeli piszesz wiersze, pragniesz oceny swojego dorobku, masz pewność, że chcesz coś przekazać swoimi utworami, potrafisz przyjąć krytykę jury, to to jest konkurs dla Ciebie. Szczegóły można znaleźć na plakacie w sali 22 i 24 oraz u polonistów. Zachęcamy do wzięcia udziału! Poniżej regulamin konkursu:

Regulamin Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej - 19 listopada 2011

1. Turniej Jednego Wiersza jest organizowany przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka w ramach projektu „Zwiersz się z nami pod wieczór”.
2. Turniej odbędzie się podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej 19.11.2011 w klubie Wanatówka (Kalisz, ul. Łazienna 6). Początek imprezy o godz. 13.00.
3. Jedyną formą uczestnictwa w konkursie jest osobista prezentacja wiersza własnego autorstwa. Organizator może w uzasadnionych przypadkach wyrazić zgodę na prezentację utworu przez osobę wskazaną przez autora.
4. Do konkursu będą dopuszczeni autorzy po dokonaniu rejestracji. Rejestracji można dokonać w dniu Turnieju w godz. 12.00-13.00. Podczas rejestracji należy przedstawić dowód tożsamości i przekazać Organizatorowi 3 egzemplarze utworu, który będzie prezentowany w konkursie, w formie wydruku komputerowego.
5. W Turnieju mogą być prezentowane utwory o dowolnej tematyce, napisane w języku polskim, nie nagradzane w innych konkursach i nie drukowane w czasopismach literackich oraz  publikacjach książkowych. Dopuszcza się teksty publikowane w internecie.
6. Prezentacja utworu w konkursie nie może przekroczyć 3 minut.
7. Wiersze prezentowane w Turnieju będą oceniane przez jury w składzie: Mirka Szychowiak, Kazimierz Rink (przewodniczący) i Dorota Ryst.
8. Pula nagród wynosi 2500 zł + 500 zł za najlepszą interpretację wiersza (Nagroda Teatru na Widoku). Jury podejmuje decyzję o podziale nagród.
9. Zwycięzca Turnieju otrzyma oprócz nagrody finansowej nagrodę specjalną – statuetkę im. Wandy Karczewskiej według projektu Włodzimierza Ćwira.
10. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.
11. Dodatkowe informacje o konkursie na stronie www.lyzkamleka.eu

 
Finał w lekkoatletyce - Leszno

W dniu 6 października w Lesznie odbył się Finał Wojewódzki w lekkiej atletyce. W zawodach tych wystartowało ponad 800 dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Surmiak z klasy ID, która zajęła X miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 140cm. Jest to OGROMNY SUKCES dla naszej uczennicy i Szkoły. GRATULUJEMY!!!! 

 
Dzień Patrona - inauguracja działalności Stowarzyszenia Humanitas

W poniedziałkowy poranek sala gimnastyczna naszej szkoły przeistoczyła się w dwór Jana III Sobieskiego. Król wraz z małżonką na ten wyjątkowy dzień sprawowali władzę nad społecznością szkolną. W blasku fleszy reporterskich i przy udziale znamienitych gości: prezydenta Dariusza Grodzińskiego, Przewodniczącej Komisji Sportu i Edukacji Adeli Przybył, prezesa Kaliskiego Towarzystwa Historycznego Tadeusza Krokosa, przewodniczącego kaliskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego prof. dra hab. Huberta Mikołajczyka, dra Grzegorza Matuszczaka, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, zaprzysiężenie nowej służby sztandarowej, a także uroczyste zainaugurowanie działalności Stowarzyszenia Humanitas. Zdjęcia z przebiegu uroczystości wkrótce w galerii szkoły.

 
<< Początek < Poprzednia 171 172 Następna > Ostatnie >>

Strona 172 z 172
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6