baner_top


Aktualności


Wolontariusze z VLO spisali się na medal !!!
Uczniowie VLO po raz kolejny pokazali, że mają duże serce dla osób potrzebujących pomocy. W miniony  weekend w ramach akcji Świąteczna Zbiórka Żywności zaangażowali się w zbiórkę produktów spożywczych dla biednych kaliskich rodzin i podopiecznych „Banku Chleba”. Uczniowie wytrwale zachęcali klientów POLOmarketu i Stokrotki w Kaliszu do ofiarowania części zakupionych towarów na rzecz najuboższych mieszkańców miasta oraz opiekowali się specjalnie przygotowanymi i oznaczonymi koszami, w których zostawiano żywność. Wszyscy wolontariusze z kaliskich szkół przez trzy dni zebrali ponad 3 tony produktów spożywczych, które jeszcze przed Wielkanocą trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Kalisza. To oznaka ogromnej życzliwości i dobroci serca mieszkańców naszego miasta i okolic – mówią sami wolontariusze z VLO.
 
 

Serdecznie Wam dziękujemy!!!  Każdy gest ma znaczenie !!!

 

 
                                                                                                                          Agata Błaszczyk  Aneta Kałużna  
 
Pierwszy Dzień Wiosny

Dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny!

Patrząc na aurę za oknem wiosna ruszyła pełną parą. To także tradycja Dnia Wagarowicza. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniom szkolny zespół muzyczny organizuje koncert na 4 godzinie lekcyjnej. Przy tej okazji będzie wybór najlepszego przebrania. Najbardziej kreatywni będą nagrodzeni przez Samorząd Uczniowski.

 
Leśny mistrz

Uczeń V LO – Arkadiusz Błaszczyk-finalistą etapu powiatowego konkursu ,,Las i jego użytkowanie a środowisko naturalne człowieka’’

15 marca 2012 roku w siedzibie Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa odbył się II etap konkursu przyrodniczego ,,Las i jego użytkowanie a środowisko naturalne człowieka’’. W konkursie startowali laureaci etapu szkolnego konkursu, który odbył się 19 stycznia b.r. Nasza szkołę reprezentowali: Arkadiusz Błaszczyk, Adam Bączyk, Paulina Krymarys. Najszerszą wiedzą na temat funkcjonowania lasu i ekologii popisał się Arkadiusz Błaszczyk z klasy II c. Jest on jednym z sześciu laureatów konkursu. Nagrodę swoją odbierze 18 maja w Siemianicach podczas obchodów Dni Leśnika. GRATULUJEMY!!

 
Gimnazjaliści!!

Akcja promocji szkoły rozpoczęta. Od początku tygodnia nauczyciele wraz z uczniami odwiedzają szkoły w regionie, aby Wam drodzy Gimnazjaliści, ułatwić wybór przyszłej drogi szkolnej. Dla łatwiejszej orientacji zawsze zostawiamy Wam ulotki informacyjne i plakat z ofertą edukacyjną. Podczas spotkań możecie zadawać pytania i zawsze przypominamy o dwóch bardzo ważnych terminach:

 

24 marca - Targi EDUKACYJNE - przyjdźcie na nasze stoisko, a nie pożałujecie!

31 marca - Drzwi OTWARTE - od 9:00 do 13:00 (wiele atrakcji, pokazów, demonstracji i niespodzianek)

 

ZAPRASZAMY!!

 
Dziennikarze wśród dziennikarzy


Jak wygląda praca redakcji telewizji? Co to jest setka? Jakie pułapki zastawiają współczesne media na odbiorców? Green, prompter – czyli jak tworzone jest studio informacyjne? Takich rzeczy mogli dowiedzieć się uczniowie klasy biologiczno-dziennikarskiej z V LO im. Jana III Sobieskiego Kaliszu.

 

Konrad Marcinczak i Anna Bogacz z kaliskiej telewizji Am@zing dzielili się przez dwie godziny swoją wiedzą i doświadczeniem medialnym z uczniami V LO. Klasa przyszłych dziennikarzy (o ukierunkowaniu biologiczno dziennikarskim) najpierw słuchała, a potem pytała i dociekała problematyki. Poruszane były różne zagadnienia związane                                   z rzeczywistością współczesnej telewizji. Młodzież dowiedziała się jak tworzone są newsy, w jaki sposób „sprzedaje się” informacje, aby były one ciekawe dla odbiorców. Przy okazji spotkania wyszły na światło dzienne prawdziwe pasje młodych ludzi. Większość z nich to fani współczesnych technologii informacyjnych. Spotkanie zaowocowało początkiem współpracy z telewizją aM@zing, w ramach której młodzież będzie mogła wzbogacać swój warsztat medialny nie tylko o wiedzę teoretyczną, ale także o praktykę w prawdziwym studiu telewizyjnym.

            To nie pierwszy kontakt uczniów z mediami. W październiku młodzież była na wycieczce w rozgłośni Polskiego Radia „Merkury” w Poznaniu, gdzie w tajniki świata dźwięku wprowadzał ich Jacek Hałasik.

 

 
Mamy 2 miejsce

Adam Bączyk, uczeń klasy IIC, zajął drugie miejsce w konkursie recytatorskim w Opatówku. Przesłuchanie wszystkich uczestników odbyło się w miniony piątek 2 marca w Gminnej Bibliotece. W tym roku tematyka konkurusu dotyczyła tomiku wierszy poświęconych Kaliszowy - "Strofy znad Prosny". Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych potyczkach recytatorów!

 
Najmłodsi przyjaciele Sobieskiego na corocznym balu!

Bal na sto par.... Pan wodzirej wprost szalał po sali.... tak można w skrócie opisać, to co zaserwowała młodzież Sobieskiego zaprzyjaźnionym dzieciom z naszą szkołą. Były zabawy dla naszych przyjaciół, poczęstunek, tańce i drobne upominki. To nie pierwsza inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i Klubu Europejczyka. Młodzież wykonała tytaniczną pracę, aby nasi przyjaciele czuli się jak najlepiej. Działania dla najmłodszych przyjaciół 5LO są już tradycją. Takie spotkania pokazują, że młodzież nieco starsza jak i ta młodsza potrafią znaleźć ze sobą nić porozumienia. Akcja ma na celu uwrażliwienie młodzieży na drugą osobę, otwarcie relacji rówieśniczych, a także szeroko pojętą dobroczynność jako zalążek wolontariatu.

 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 Następna > Ostatnie >>

Strona 172 z 175
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6