baner_top


Comenius - V LO w Austrii
Spis treści
Comenius
Strona 2
Strona 3
Prenzlau
Ryga
V LO w Austrii
Wszystkie strony

 

W dniach 22 – 26.11. br.  grupa uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu miała okazję gościć w szkołach w Biedermansdorf i Wiener Neustadt w Austrii. Za sprawą projektu Unii Europejskiej Comenius  - ,,Uczenie się przez całe życie” - uczniowie liceum wraz z nauczycielami uczestniczyli  w trzeciej już konferencji projektowej, której głównym tematem była migracja. Wizyta w kraju Mozarta ściśle związana była z projektem, który jest realizowany w ‘Sobieskim’ we współpracy z ośmioma innymi szkołami z sześciu krajów Unii Europejskiej.

Mobilności, czyli konferencje wyjazdowe to najbardziej oczekiwana część projektu. Spotkania z partnerami to okazja do omówienia postępów w realizacji projektu, zaplanowania dalszych działań oraz wymiany doświadczeń. Członkowie kaliskiej grupy z VLO nie tylko bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, ale również szybko nawiązywali znajomości z rówieśnikami z Austrii, Łotwy, Szwecji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Grecji. Konferencje odbywały się w języku angielskim. Austriackie szkoły wykazały się doskonałą organizacją. Aby urozmaicić czas między konferencjami, gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji. Jako goście mieliśmy okazję nie tylko uczestniczyć w zajęciach, ale także zasmakować przysmaków austriackiej kuchni.

Kolejne spotkanie międzynarodowe odbędzie się w VLO w Kaliszu w dniach 28.03 – 01.04.2011r. Dla naszej szkoły, uczniów, grona pedagogicznego oraz dla społeczności całego Kalisza to wielkie wyróżnienie uczestniczyć w takim projekcie, poza tym dla V LO jest to zapowiedź partnerstwa i wymiany młodzieży.

 

  
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6