baner_top


Gratulacje do Sandry!

Sandra Kłębokowska z klasy 1b awansowała do II etapu I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Selekcja była bardzo surowa i tym samym Sandra będzie jedyną reprezentantką naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Wyjazd dla najlepszych do Warszawy

Ośmioro uczniów z Sobieskiego uczestniczyło 18 grudnia w wycieczce do Warszawy, która była formą podziękowania za ich zaangażowanie w życie szkoły. Kryteria były zróżnicowane: nauka, sukcesy sportowe, udział w życiu lokalnej społeczności oraz postawa patriotyczna. Wybór był trudny i wiemy, że gdyby nie ograniczenia ilości miejsc w autokarze, nasza reprezentacja w Warszawie byłaby znacznie liczniejsza. Warto być aktywnym, dobrze się uczyć, gdyż to nie tylko satysfakcja, ale także wymierne korzyści.

W programie wyjazdu znalazły się Łazienki Warszawskie, Belweder (wystawa tematyczna poświęcona Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, zwiedzanie poszczególnych sal, które na co dzień służą podejmowaniu ważnych delegacji), budynki Sejm i Senatu, a także wieczorny spacer pod Nowym Świecie oraz Krakowskim Przedmieściu. Na sali sejmowej naszym przewodnikiem był wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, który był też głównym inicjatorem takie formy podziękowań dla uzdolnionej i wyróżniającej się młodzieży z terenu południowej Wielkopolski.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 362
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6