baner_top


Strzelcy z wizytą w Koninie

W sobotę 8 grudnia nasi uczniowie, a zarazem także członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec", uczestniczyli ze swoimi koleżankami i kolegami z Konina w manewrach w Kazimierzu Biskupim. Doskonalili swoją wiedzę praktyczną z zakresu pokonywania terenu różnymi sposobami, reakcją na ogień przeciwnika, a także poruszanie się marszem ubezpieczonym. Po zajęciach taktycznych złożyli uroczystą przysięgę przy pomniku Józefa Piłsudskiego, zaledwie 3 dni po rocznicy urodzin Marszałka.
Swoją obecnością na przysiędze uświetnili również:
- Wójt Gminy Kazimierz Biskupi,
Grzegorz Maciejewski
- Dyrektor ZSCKU w Koninie,
Krzysztof Pachciarz
- Przewodniczący Rady Gminy
Arkadiusz Mielcarek
- Członkowie stowarzyszenia "Kazimierzanie"
- Członkowie GR "Rudzica", którzy zapewnili nam wsparcie pojazdów w trakcie uroczystości
- Mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi oraz rodzina Strzelców i kandydatów

Całości po przysiędze dopełnił klimatyczny poczęstunek przy muzyce patriotycznej na terenie Klasztoru w Kazimierzu Biskupim, gdzie już wtedy pełnoprawni Strzelcy świętowali swoją przysięgę. Od teraz stali się pełnoprawnymi członkami ZS Strzelec. Przed nimi intensywny okres egzaminów i dalszych szkoleń specjalistycznych. Dziękujemy za gościnę p. Januszowi Gniewkowskiemu, p. Jackowi Marciniakowi, p. Markowi Granicznemu, p. Pawłowi Witkowskiemu. 15 grudnia część osób z Konina przyjedzie na szkolenie specjalistyczne do V LO.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, kapelusz, drzewo, na zewnątrz i przyrodaObraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrzObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie stoją i na zewnątrz

 
Mecz Polska - Hszpania

 Już 13 czerwca o godzinie 17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Kalisz reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zmierzy się towarzysko z aktualnymi Mistrzami Europy – Hiszpanami! Mecz z utytułowanymi rywalami, w miejscu będącym kolebką szczypiorniaka, doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/182493729078418//

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 376
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6