V LO im. Jana III Sobieskiego JEDYNĄ SZKOŁĄ W KALISZU w Rankingu Zwolnionych z Teorii!

Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła znalazła się w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii, wspierając młodzież w rozwoju kompetencji przyszłości 4K: kooperacji, kreatywności, komunikacji i krytycznego myślenia.

24 maja 2024 roku, nasi niesamowici uczniowie uczestniczyli w Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii 2024! 🏆 To wyjątkowy moment, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły!

Julia Szafrańska i Nadia Wolf z klasy 2F zachwyciły swoim projektem „MindWell – Stop Depresji”, obecnie znanym jako Beauty-Mental. Skoncentrowały się na walce z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi, organizując warsztaty i kampanie społeczne, które przyniosły ogromne efekty i uznanie.

👏🐾 Jan Styś, Szymon Smardz, Oliwier Skóra, Szymon Sobczyk, Wojtek Musiał, Mateusz Śpiewak, Jakub Wybieralski i Dominik Trawczyński z klasy 2D zaprezentowali projekt Miska Dobra, który poruszył serca wielu, zwracając uwagę na potrzeby bezdomnych zwierząt. Dzięki ich zaangażowaniu, zebrano fundusze i wsparcie dla lokalnego schroniska.

👏Finał to nie tylko prezentacje projektów, ale również inspirujące spotkania z liderami biznesu, działaczami społecznymi oraz innymi młodymi innowatorami. W tym roku gościliśmy wiele znakomitości, które dzieliły się swoimi doświadczeniami i inspiracjami. Uczniowie mieli okazję nawiązać cenne kontakty i zyskać motywację do dalszych działań. Wśród ważnych partnerów Olimpiady są takie firmy i instytucje jak Google, Microsoft, PZU, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Avon, ING, ale także wiele, wiele innych. Ich wsparcie pozwala na organizację tego wspaniałego wydarzenia i rozwój młodych talentów.

W tym roku zajęliśmy 289. miejsce w Polsce i 25. miejsce w Wielkopolsce!

📈Dziękujemy naszym uczniom za ich wytrwałość, kreatywność i pasję! Jesteśmy z Was niesamowicie dumni! 💪🌟Działania uczniów nadzorował pan Mateusz Będkowski.

Śledźcie nasze dalsze przygody i trzymajcie kciuki za naszą drużynę!

#ZwolnieniZTeorii#InnowacjeSpołeczne

Close Menu