,,Zanim zakwitną kasztany, czas pójść w tany …”

Takiej drugiej nocy nie będziesz miał, Takiego nieba pełnego gwiazd. Gwiazdy, stańcie na chwilę, na jedną chwilę, Której powiem „trwaj.

W sobotę 14 stycznia, przyszli maturzyści V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego bawili się w Kompleksie Restauracyjnym Aljo. Na ten bal czekali prawie cztery lata. Dla wielu młodych ludzi, którzy w maju przystąpią do egzaminów maturalnych, ,,Studniówka’’ była z pewnością wyjątkowym wydarzeniem. Uczniowie odświętnie i elegancko ubrani, wkroczyli w dorosłość tanecznym krokiem, w rytm staropolskiego poloneza, rozpoczynając tym samym proces przygotowań do maturalnych obowiązków.

Zgodnie z tradycją, wieczór rozpoczęły przemówienia. Uroczystą zabawę zainaugurowała Beata Szulc, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Przed Wami przyszłość, w którą wprowadzamy Was pełni ufności, że to, co ważnego chcieliśmy Wam przekazać, pozostanie w Waszych sercach i umysłach oraz pomoże Wam w samodzielnym, dorosłym życiu. Od dziś będziecie odliczać czas, jaki pozostał Wam do egzaminu dojrzałości.(…) Jestem wdzięczna za Wasze zaangażowanie w życie szkolne i społeczne, za pomysły, których ślady pozostaną z nami. Wierzę, że zdobyta przez Was wiedza i umiejętności zaowocują na egzaminie maturalnym, który odbędzie się za symboliczne sto dni. (…) Gdy patrzę dzisiaj na Was, widzę na tej sali już nie tylko młodzież szkolną, lecz młodych, pełnych nadziei ludzi, gotowych wejść w prawdziwie dorosłe życie. Kochani, czas zmierzyć się ze światem i ze swoimi planami, marzeniami. Nie rezygnujcie z marzeń, one naprawdę się spełniają, trzeba o nie walczyć – mówiła pani Beata Szulc, kierując do młodzieży również serdeczne życzenia miłości i otwartości na świat. – Niech prowadzi Was przez życie przykład zwycięskiego króla Jana III Sobieskiego, patrona naszej szkoły, który troszczył się o rozwój wiary i wiedzy, kochał Polskę. Niech towarzyszą Wam jego słynne słowa: „Venimus, vidimus, Deus vicit” („Przybyłem, zobaczyłem, Bóg zwyciężył”). Moje serce i serca Waszych nauczycieli oraz Waszych rodziców rozpiera duma. Wiedzcie, że każdego dnia cieszymy się Wami i tym, jak na naszych oczach zmieniacie się, dojrzewacie.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Julia Wałęsiak z klasy 4B oraz Miłosz Ślusarski z klasy 4A. W imieniu Samorządu Szkolnego i społeczności ,,Sobieskiego’’, życzenia przyszłym maturzystom przekazała Oliwia Woźniczak z klasy 3A. Natomiast wychowankowie klas czwartych złożyli podziękowania swoim nauczycielom prowadzącym: klasa 4A pani Aleksandrze Żukowskiej oraz panu Piotrowi Kempińskiemu, klasa 4B pani Małgorzacie Trzcińskiej, klasa 4 C pani Anecie Kałużnej, klasa 4D pani Agacie Błaszczyk, klasa 4C pani Kamili Rogackiej i pani Bognie Chodkiewicz – Śnieguli oraz klasa 4F pani Agnieszce Kijuć.

 Nad przygotowaniem układu poloneza czuwały nauczycielki: Agnieszka Drabik oraz Małgorzata Pilecka – Jurewicz.

Szczególne podziękowania zostały skierowane również od Dyrekcji do rodziców.

Składam szczególne podziękowania Waszym Rodzicom, którzy włożyli wiele wysiłku w wasze wychowanie. Jestem Państwu wdzięczna za zorganizowanie tego dzisiejszego pięknego wieczoru, w którym wszyscy z radością uczestniczymy. Wyjątkowe podziękowanie kieruję do rodziców z komitetu studniówkowego, którzy swój czas i serce oddali zorganizowaniu tego dzisiejszego wieczoru – dodała pani Beata Szulc.

Dziękujemy także wszystkim gościom w tym dziennikarzom ( m.in.: Calisia.pl, Życie Kalisza, Wyborcza Kalisz, Latarnik kaliski, kalisznaszemiasto.pl, Telewizja Kalisz, Fakty kaliskie ), którzy przyjęli nasze zaproszenie i mamy nadzieję, że to nie była ostatnia okazja, by wspólnie przeżywać wyjątkowe dla szkoły chwile.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rozpoczęcia balu.

(tekst i foto: Marzena Grygielska)

 Bal studniówkowy V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu Anno Domini 2023

Close Menu