Społeczność V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego obejrzała wzruszające przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy 1A, pod kierunkiem Darii Kędzierskiej oraz Moniki Waszak. Młodzież opowiedziała historię, która z pewnością jest znana każdemu z nas.

,,Bohaterowie opowieści spotkali się w poczekalni przychodni rodzinnej. Z pozoru obcy sobie ludzie, zaczynają wymieniać się swoimi opiniami na temat świąt Bożego Narodzenia. Czas i miejsce sprzyjają zrozumieniu, czym jest sens cierpienia. Sytuacja, jakiej wszyscy doświadczają uczy bohaterów tej opowieści, że w życiu najważniejsza jest ludzka życzliwość i zrozumienie”.

Wigilijnemu spotkaniu w szkole towarzyszyły serdeczne życzenia na czas Bożego Narodzenia, które do zebranych skierowała Beata Szulc, dyrektor szkoły. Zgodnie z tradycją, nie zabrakło symbolicznego przełamania się poświęconym Opłatkiem oraz Pisma Świętego, z którego został odczytany fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa.

Na zakończenie wspólnie odśpiewana została kolęda Wśród nocnej ciszy…

Już wkrótce usiądziemy wraz z najbliższymi do wspólnej kolacji wigilijnej, która zostanie poprzedzona modlitwą oraz tradycyjnym dzieleniem się białym Opłatkiem. Ten symboliczny ,,kawałek białego chleba’’ jest znakiem pojednania, pokoju, serdeczności. Łamiemy się nim, wyrażając w ten sposób szacunek i miłość, zawarte również w składanych życzeniach.

,,Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić, życz szczęścia całemu światu, niech się wszystkie serca rozweselą”

Życzymy Wszystkim w tym pięknym czasie, aby narodzone w boską noc Dziecię, otuliło Was prawdziwą miłością!

Close Menu