14 października to w placówkach oświatowych w Polsce dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Tego dnia odbywają się uroczyste apele i programy artystyczne z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

W V Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu uroczystość z tej okazji przebiegała pod hasłem „Naszym Mistrzom”. Uczniowie na początku apelu podziękowali swym nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie.


Spotkaliśmy się tu po to, by uhonorować tych, dzięki którym stajemy się wartościowymi i mądrymi ludźmi. To właśnie nauczycielom zawdzięczamy to, co najpiękniejsze, czyli wiedzę. Nie tylko uczą nas, jak zadawać pytania, ale gdzie szukać odpowiedzi. Dzięki nauczycielom potrafimy odróżnić dobro od zła, uczą nas, jak być prawymi i uczciwymi ludźmi. Dbają, byśmy nigdy nie zeszli z właściwej drogi. Pomagają, wspierają, okazują serdeczność i życzliwość. Inspirują nas do tego, co wydawałoby się nieosiągalne. Dzięki nim rozwijamy pasje, talenty, spełniamy marzenia.
Nawet kiedy upadamy, zawsze stoją na posterunku, robią wszystko, żebyśmy się podnieśli – za to też chcemy im dzisiaj podziękować. Jesteśmy pewni, że: Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości — o tyle będziemy mądrzejsi.

Dyrektor mgr Beata Szulc skierowała słowa podziękowania do Kadry Pedagogicznej za oddanie w pracy, pasję, zaangażowanie, przekazywanie uczniom wiedzy, cierpliwość i życzliwość.

– Koleżanki i Koledzy! Pragnę podziękować za Waszą codzienną pracę, za ogromne zaangażowanie we wszystkie przedsięwzięcia szkoły,  za przekazywanie uczniom wiedzy z pasją i entuzjazmem. Jesteście niejednokrotnie odkrywcami młodych talentów, bo <Nie w każdej muszli można znaleźć perłę, ale w każdym człowieku tkwi prawdziwe piękno trzeba je tylko odnaleźć>. Dziękuję za wyrozumiałość, cierpliwość i życzliwość, którą niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to, że jesteście zawsze pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Stanowicie wykwalifikowaną, kompetentną i niebojącą się wyzwań kadrę pedagogiczną. Niezwykle cenne jest dla mnie to, że jako dyrektor szkoły zawsze mogę na Was liczyć. Praca z Wami to dla mnie nie tylko przyjemność ale i zaszczyt. Dzięki Wam nasza szkoła jest wyjątkowa, panuje w niej rodzinna atmosfera.

W tym roku Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: mgr Mateusz Będkowski, mgr Konrad Brodziak, mgr Beata Grajek, mgr Ewa Jankowska, mgr Piotr Jankowski, mgr Aneta Kałużna, mgr Katarzyna Karolak, mgr Agnieszka Kijuć, mgr Daria Kędzierska, mgr Sylwia Kwarcińska, mgr Paulina Marciniak, mgr Agnieszka Skowrońska, mgr Daniel Szumski, mgr Aldona Strzała, mgr Jarosław Tarnawski, mgr Grażyna Wilner, mgr Aleksandra Żukowska.

– Życzę, niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości. Niech praca z młodzieżą dostarcza Wam zawsze powodów do dumy, a każdy postęp i życiowe sukcesy wychowanków wynagradzają trud niełatwej pracy. Życzę szczęścia w życiu osobistym, dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Zaproszenie na uroczystość szkolną przyjęli: dr Beata Wenerska, prof. Akademii Kaliskiej; Katarzyna Bieniasiewicz, Prezes Zarządu ZNP w Kaliszu, przedstawiciel zakładowej organizacji związkowej; Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Kaliszu; ksiądz prałat Adam Modliński, proboszcz parafii katedralnej pod wezwaniem świętego Mikołaja w Kaliszu oraz Piotr Tomankiewicz przewodniczący Rady Rodziców.


Niespodziankę dla Szkoły przygotowała Rada Rodziców. Był nią tradycyjny tort „Sobieski” od kaliskiej ,,Cukierni Gucio”.

Close Menu