Wakacje! Z pewnością to słowo cieszy uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu, którzy w piątek 24 czerwca 2022 r, otrzymali świadectwa szkolne. Za nimi okres wytężonej pracy, wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów.

Rok szkolny 2021/2022 nie należał do najłatwiejszych. Zmierzyliśmy się ze zdalnym nauczaniem, następnie z powrotem do szkoły po długiej nieobecności, nauką w warunkach wymagań i restrykcji pandemicznych, sytuacją na Ukrainie, która wielu naszych przyjaciół dotknęła osobiście. Wielkie poświęcenie uczniów widoczne w niesieniu pomocy każdemu, w każdej chwili, okupione były często zmęczeniem, ale mimo tego uczniowie zawsze gotowi byli zmierzyć się z obowiązkami szkolnymi. Młodzież uczyła się wytrwale pokonując wszelkie przeciwności. Uczestniczyła poza tym w konkursach, zawodach sportowych, godnie reprezentowała szkołę w uroczystościach miejskich i powiatowych. Uczniowie brali udział w obozach szkoleniowych, wojskowych poligonach, akcjach charytatywnych. Dzięki naszym wychowankom, ,,Sobieski”  zyskuje miano jednej z najchętniej wybieranych szkół ponadpodstawowych w Kaliszu. Ten cały rok pokazuje nam, że aktywne życie szkolne buduje naszą historię, wzmacnia naszą strukturę.

Każdy sukces, każde dobro, jakie się w tym roku szkolnym dokonało, było wynikiem wspólnej pracy. Dyrektor szkoły mgr Beata Szulc, skierowała słowa podziękowania  do wszystkich zgromadzonych na uroczystości.

Drodzy uczniowie. Każdy sukces, każde dobro, jakie się w tym roku szkolnym dokonywało było waszym wspólnym udziałem. Razem, każdego dnia budujemy wspaniały i wyjątkowy wizerunek ,,Sobieskiego”.  Jesteśmy przecież husarią zwycięskiego króla  Jana III. Gratuluję wyników w nauce. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów odbierających dzisiaj świadectwa z wyróżnieniem. Jesteście naszą dumą! Drodzy wychowawcy, nauczyciele. Dziękuję Wam za ciężką i odpowiedzialną pracę, pełną pasji, kreatywności, życzliwości. Uczniowie zawsze mogli na Was liczyć. Przyjmijcie wyrazy wdzięczności. Jesteście wyjątkowymi nauczycielami. Cieszę się, że Was mam. Dobrze, że Jesteście ! Serdecznie podziękowania składam rodzicom za owocną współpracę i wspieranie wielu działań szkoły. Dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu za aktywną pracę na rzecz społeczności szkolnej… – mówiła mgr Beata Szulc, dyrektor ,,Sobieskiego”.

Na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli zaproszeni goście, m.in.: Karolina Pawliczak, posłanka na Sejm RP; ks. prałat Adam Modliński, proboszcz Parafii Katedralnej pw. św. Mikołaja w Kaliszu; Aneta Wawrzyniak, główny specjalista Wydziału Edukacji w Kaliszu; Marian Durlej, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM Kalisza; Marian Radzion, starszy marynarz Marynarki Wojennej oraz trener Stowarzyszenia Strzeleckiego ,,Bellona” w Kaliszu; Agnieszka Wojciechowska oraz Szymon Konieczny, pracownicy Politechniki Poznańskiej współpracujący z V LO w ramach projektu ,,Czas zawodowców BIS – zawodowa Polska”, a także Piotr Tomankiewicz, przewodniczący Rady Rodziców.

Zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe dla pani mgr Bogny Chodkiewicz – Śnieguli, nauczycielki języka niemieckiego, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Na emeryturę odchodzi również nasza przemiła woźna, pani Ewa Aleksandrzak. Życzymy obu Paniom ogromu zdrowia i wszelkiego dobra i dziękujemy za wszystko! Podziękowania i upominki, wręczyły mgr Beata Szulc, dyrektor oraz mgr Grażyna Wilner, wicedyrektor Szkoły. Symboliczny upominek przekazały również przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego.

Rok szkolny w ,,Sobieskim” zakończył się pod hasłem ,,Dobrze, że jesteś”.

 Jak to na oceanie, są przypływy i odpływy. Jest sztorm i cisza. Mogą być delikatne fale i wiaterek, muskający twarze. Może być tez tsunami, w trakcie którego wydaje nam się, że to koniec świata. Na szczęście jedność kropli powoduje, że razem ocean przetrwa wszystko. Częścią artystyczną chciałyśmy podziękować wszystkim za to, że stanowią całość naszej społeczności – mówi mgr Aleksandra Żukowska, która wraz z mgr Sabiną Kmiecik czuwały nad przygotowaniem części artystycznej.

Relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć na naszej stronie Facebooka pod adresem https://www.facebook.com/VLiceumKalisz/videos/1081696525758922

https://www.facebook.com/VLiceumKalisz/videos/1081696525758922

Uroczystość transmitował dla szkoły na żywo mgr Mateusz Będkowski

Reportaż fotograficzny wykonała mgr Marzena Grygielska.

Close Menu