Uczniowie klas trzecich V Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu, ukończyli Obóz Klas Mundurowych realizowany w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu . Certyfikaty ukończenia kursu odebrali w piątek 24 września.

W obozie trwającym od 20 do 24 września, udział wzięli uczniowie klas: 3G i 3H. W programie obozu realizowano zajęcia na strzelnicy CSWL Śnieżnik. Uczniowie mogli ćwiczyć na wirtualnym polu walki. ,,Śnieżnik” to forma laserowej kino-strzelnicy. Sytuacje treningowe wyświetlane są na panoramicznym ekranie o wymiarach dwunastu metrów szerokości i trzech metrów wysokości. Ćwiczący mogli prowadzić symulowany ogień z broni treningowej wyposażonej w moduły laserowe.

Następnie adepci odbyli zajęcia doskonalenia zachowania żołnierza w punkcie kontrolnym oraz ćwiczenia dotyczące zachowania podczas skażenia chemicznego. Mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach z taktyki, odbywających się na poligonie. Mogli sprawdzić swoją wytrzymałość, szybkość, siłę oraz motorykę. Elementem zajęć była jazda bojowym wozem piechoty oraz kołowym transporterem opancerzonym. W programie obozu znalazły się także zajęcia kreatywne, podczas których młodzi musieli wykazać się umiejętnością maskowania oraz umiejętnościami okopywania na otwartym terenie (w trakcie zajęć saperskich) .

Ostatnie dwa dni szkolenia uczniowie spędzili na zajęciach teoretyczno – praktycznych. Dotyczyły one obsługi łączności, zabezpieczenia medycznego w działaniach bojowych. Końcowe szkolenie dotyczyło musztry wojskowej. Poprowadzili je podchorąży z Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Obóz zakończył się wręczeniem certyfikatów potwierdzających ukończenie Obozu Klas Mundurowych realizowanego w CSWL w Poznaniu .

Opiekunami uczniów byli nauczyciele szkoły: mgr Aleksandra Żukowska i mgr Daniel Szumski , mgr B. Kwiasowski.

Jesteśmy z Was dumni ! Gratulujemy wszystkim !

Close Menu