baner_top


Aktualności


Jasełka 2018

Szkolne Jasełka 2018! W przededniu świąt, na kilka dni przed wigilią, w naszej szkole czas się cofnął. Przenieśliśmy się do momentu, w którym na świat przyszedł ktoś wyjątkowy. Poprzez świetną grę aktorską naszych uczniów udało się zbudować atmosferę skupienia i zadumy. Mogliśmy przystanąć w codziennym pośpiechu i przypomnieć sobie o istocie tego magicznego okresu.
Na naszych jasełkach byli obecni zaproszeni goście: dyrektor kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty p. Violetta Słupianek, przedstawiciel Związku Więźniów Politycznych i Represjonowanych Okresu Stalinowskiego, ks. prałat senior parafii katedralnej Andrzej Gaweł, ks. Witold Kałmucki - diecezjalny duszpasterz młodzieży , a także trener sekcji strzelectwa Stowarzyszenia Strzeleckiego Bellona Kalisz p. Marian Radzion oraz rodzice. Słowo do zgromadzonych skierowała dyrektor szkoły p. Beata Szulc, a także życzenia złożyła wizytator KO w Kaliszu p. Violetta Słupianek oraz pozostali goście. Program artystyczny przygotowały: p. Ewa Jankowska, p. Małgorzata Wawrzyniak-Grala, p. Sylwia Kwarcińska. Aktorzy: Adam Ukleja, Zofia Kociok, Krzysztof Kister, Julia Wiśniewska, Natalia Chodyła, Julia Cuper, Patrycja Marczak, Natalia Skweres. Prowadzący: Katarzyna Księżak, Gracjan Garsztka. Obsługa techniczna: Daniel Nowakowski.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i ślub

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i choinkaObraz może zawierać: 1 osoba, stoi

 
Zakwalifikowani do drugiego etapu II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy O Bezpieczeństwie

Bardzo dobre wiadomości!!!!
Na 8 uczestników olimpiady aż 6 zakwalifikowało się do drugiego etapu. wszyscy uczestnicy to uczniowie klas mundurowych, którym akurat tego typu tematyka nie powinna być obca Zmagania w II etapie odbędą się 10 stycznia w miejscu wyznaczonym przez SM Kalisza. tym razem nasi uczniowie zmierza się z testem wielokrotnego wyboru. Gratulujemy, a poniżej pismo oficjalne od komendanta Straży Miejskiej w Kaliszu.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

 
Nasze strzelające złotko

W minioną sobotę nasza uczennica Weronika Wałęsiak (zawodniczka Stowarzyszenia Strzeleckiego Bellona Kalisz, podopieczna przyjaciela szkoły p. Mariana Radziona) uczestniczyła w mikołajkowym turnieju strzeleckim we Wrocławiu. W kategorii KPN 20 junior młodszy zajęła 6.miejsce z wynikiem 194.8 pkt. Gratulacje!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją

 
Kolejny Wojskowy Dzień Szkoleniowy

14 grudnia, na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, młodzież z V LO uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach wojskowego dnia szkoleniowego. Tym razem uwaga była skupiona na wyszkolenia z zakresu strzelectwa - przyjmowanie postawy, praca na broni, łączne czynności przygotowawcze do strzelania szkolnego nr 1 i 2, a także podstawy taktyki z zakresu pokonywania terenu różnymi sposobami.

Obraz może zawierać: 3 osoby, na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, trawa i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

 
100. rocznica złożenia przysięgi przez i Batalion Pogranicza w Kaliszu

 

Nasza szkoła z dyrekcją na czele była współorganizatorem 100.rocznicy przysięgi I Batalionu Pogranicznego w Kaliszu. Uczniowie klas mundurowych wystawili dwa poczty sztandarowe oraz pododdziałów rekonstrukcyjne, który odtworzył przysięgę z 13 grudnia 1918 roku. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wojska -17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, 16. Batalionu Remontu Lotnisk z Jarocina, kompania honorowa Służby Więziennej orkiestra wojskową z Krzesin, a także władze samorządowe i przedstawiciele organizacji społecznych.

100. rocznica złożenia przysięgi przez i Batalion Pogranicza w Kaliszu. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom ze szkoły, którzy wykazali się determinacją, aby w dzisiejszym dniu zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Poczty sztandarowe:
d-ca sierż. rez. Krzysztof Świętanowski
Mateusz Bonusiak
Marek Grala
Julia Cuper
Magdalena Bartnik
Natalia Skweres
Żaneta Dec

Pododdział reprezentacyjny
d-ca st. szer. pchor. rez. Piotr Kempiński
Sandra Kłębokowska
Patrycja Marczak
Jędrzej Stroński
Oliwia Kupaj
Julia Wiśniewska
Beniamin Jamroziak
Jakub Janiak
Kacper Malinowski
Julia Dominikowska
Zuzanna Mamos
Emanuella Gruszka
Martyna Pych
Nikola Piorunowska
Iga Dec
Klaudia Janowska
Marika Bigosińska
jeżeli kogoś pominęliśmy to przepraszamy i dziękujemy za obecność

Dziękujemy Wam! Patriotyzm to żywe poczucie zbiorowej odpowiedzialności. jesteście przyszłością nie tylko szkoły, ale i narodu. Stojąc w poczcie sztandarowym czy w ugrupowaniu na deszczu, śniegu, wietrze pokazaliście czym jest służba w mundurze.

Dziękujemy również niezawodnym organizatorom z ramienia miasta: p. Joannie Kempie, p. Lidii Plajzer oraz. p. Leszkowi Tomczakowi (PTH o/Kalisz)

Obraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrz

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynkuObraz może zawierać: 15 osób, na zewnątrz

Obraz może zawierać: 11 osób, na zewnątrzObraz może zawierać: 6 osób, na zewnątrz

 
Konferenrcja w Archwium Państwowym

 

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości wiąże się również ze stuleciem uzyskania przez Polki praw wyborczych. Był to temat przewodni konferencji w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza. Organizatorem było Archiwum Państwowe w Kaliszu. Oczywiście nie mogło zabraknąć delegacji naszej młodzieży w wraz z opiekunem p. Małgorzatą Bogdajewicz i dyrektorem szkoły p. Beatą Szulc.
(zdjęcia pobrane z kalisz.naszemiasto.pl)

 

Obraz może zawierać: 14 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 3 osoby

Obraz może zawierać: 5 osób

 
Pierwszy etap II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

II Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Pierwszy etap za nami. Test złożony z 20 pytań każdy rozwiązał i teraz czekamy do 18 grudnia na ogłoszenie listy osób, które zakwalifikują się do drugiego etapu. Trzymamy kciuki.

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i w budynku

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 175
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6