baner_top


Aktualności


Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia Dyrekcja, nauczyciele i delegacja uczniów wzięli udział w miejskich obchodach Święta Wojska Polskiego. Na uroczystościach byli obecni: dyrektor szkoły p. Beata Szulc, ppor. rez. Łukasz Gawłowicz oraz p. Bartłomiej Kwiasowski. Społeczność uczniowską reprezentowali: Natalia Skweres, Gracjan Garsztka, Natalia Chodyła, Julia Cuper, Mateusz Dąbrowski, Kacper Malinowski oraz lektor I czytania w trakcie Mszy Św. Daniel Nowakowski.

Zdjęcia pobrane z portalu calisia.pl oraz kalisz.pl

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 3 osoby

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

 

 

 
Rocznica wybuchu powstania warszawskiego

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach rocznicowych związanych z obchodami w Kaliszu 74. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Pomimo wakacji, upału, młodzież pokazała, że przywiązanie do ojczystych barw jest silniejsze, a pamięć o powstańcach cały czas pielęgnowana. Dziękujemy wam za lekcję tego cichego patriotyzmu, bez zbędnych emocji. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Grzegorzem Sapińskim na czele, przedstawiciel WKU w Kaliszu mjr Jacek Wolf oraz delegacje pozostałych służb mundurowych, środowisk kombatanckich oraz szkół (aczkolwiek żadnej mundurowej równej naszej).

Skład sztandarów:
Natalia Chodyła, Mateusz Dąbrowski, Oliwia Kupaj
Kacper Malinowski, Mikołaj Kaczmarek, Hubert Grabowski
prowadzący ugrupowanie - st. szer rez. Piotr Kempiński
opieka ze stron szkoły: ppor. rez. Łukasz Gawłowicz
pomocnicy: Julia WIśniewska, Marek Grala

Obraz może zawierać: 4 osoby, na zewnątrz

Obraz może zawierać: 5 osób, na zewnątrz

 

Obraz może zawierać: 3 osoby, na zewnątrz

 
III miejsce w konkursie musztry w województwie

Uczniowie naszej szkoły wychodzili 22 maja 2018 roku 3. miejsce podczas VI Wojewódzkiego Konkursu Musztry Klas Mundurowych. Rywalizacja odbywała się na trzech płaszczyznach: program obowiązkowy, dowodzenie, program dowolny. W skład pierwszej konkurencji wchodziło 10 elementów z zakresu musztry zespołowej i indywidualnej. Dowodzenie to ocena łączna osoby prowadzącej ugrupowanie w czasie trwania musztry zespołowej, indywidualnej oraz paradnej. Ostatnia kategoria - to program dowolny, czyli musztra paradna - wykonywana przy muzyce i obejmująca kombinacje kroków oraz akrobacji bronią. Osobiście dziękuję wszystkim uczestnikom, kórzy pomimo natłoku obowiązków i nauki, poświęcili swój czas na treningi i to często w swoim wolnym czasie. Dziękuję: Maciejowi Majdzie - dowodzący Mikołajowi Kaczmarkowi, Markowi Grali, Mateuszowi Dąbrowskiemu, Mateuszowi Bonusiakowi, Gracjanowi Garsztce, Żanecie Dec, Natalii Skweres, Aleksandrze Sieradzan, Oliwii Kupaj, Julii Cuper oraz Julii Wiśniewskiej. Wymieniłem was w kolejności takiej jak stoicie w ugrupowaniu. Udowodniliście, że chcieć to móc. Daliście radę, wytrzymując katorżnicze treningi w zimnie, wietrze, upale a nawet deszczu. Wychodziliście kilkadziesiąt kilometrów podczas szlifowania i poprawy szczegółów.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
Spotkanai archiwalne

W dniu 15 maja klasa Ib uczestniczyła w Ósmych Spotkaniach Archiwalnych w Archiwum Państwowym w Kaliszu. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji pani Marii Doktór na temat: Nekropolia jako materialne źródło do badań genealogicznych na przykładzie cmentarza parafialnego w Dębem.

W ciekawym wykładzie uczniowie zapoznali się z historią Dębego, w tym miejscowego kościoła i cmentarza. Wszyscy zgromadzeni mogli także dowiedzieć się jak przydatne dla badań genealogicznych są inskrypcje z nagrobków, oraz w jaki sposób je interpretować.

 

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
Strzela i to jak!

Podczas gdy oddział reprezentacyjny naszej szkoły dzielnie znosił aurę w czasie przekazania sztandaru 17. WBZ, to w tym samym czasie rozgrywany był X jubileuszowy Turniej Strzelecki z Pistoletu TT, oraz VIII Turniej Pistoletu Walter PPK za nami. Ogromną niespodziankę sprawiła nasza tegoroczna maturzystka, absolwentka szkoły młodsza koleżanka, zawodniczka klubu Bellona Kalisz - Natalia Sobczak, która zdobywając w pistolecie PPK 3. miejsce w konkurencji dokładnej oraz 2 miejsce w części szybkiej zajęła tym samym 3. miejsce w dwuboju z tego pistoletu..... moc gratulacji. (relacja i zdjęcia na podstawie informacji od trenera i sędziego p. Mariana Radziona).

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
Jedyne takie klasy mundurowe w mieście i regionie!

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
Przekazanie sztandaru 17. WBZ

Oddział reprezentacyjny naszej szkoły jako jedyny z regionu dostąpił zaszczytu udziału w UROCZYSTOŚCIACH Z OKAZJI WRĘCZENIA SZTANDARU 17 PUŁKU UŁANÓW WIELKOPOLSKI DLA 17 KOMPANII ROZPOZNAWCZEJ UŁANÓW WIELKOPOLSKICH. W śród zaproszonych gości byli posłowie i senatorowie, Prezydent Miasta Kalisza, samorządowcy, w tym burmistrz Zbąszynka oraz przedstawiciele służb mundurowych, organizacji społecznych i poczty sztandarowe z kaliskich szkół. Byliśmy obecni w Katedrze Kaliskiej, tam nasi uczniowie czytali modlitwę wiernych, a potem w przemarszu na Plac Św. Józefa tuż za 17 WBZ i SW. To duże wyróżnienie i docenieni pracy naszych uczniów, którzy w każdym dniu wkładają mnóstwo serca w szkolenie z zakresu musztry. W czasie uroczystości na placu wbito gwoździe w drzewiec sztandaru, a potem przekazano go 17. Kompanii Rozpoznawczej Ułanów Wielkopolskich. Na koniec odbyła się uroczysta defilada, na której oczywiście nie mogło zabraknąć naszych mundurowych.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Obszerna fotorelacja oraz film z defilady pod poniższym linkami:

https://www.facebook.com/pg/VLiceumKalisz/photos/?tab=album&album_id=2322623204467920

https://www.facebook.com/VLiceumKalisz/videos/2324085137655060/

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 175
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6