baner_top


Comenius - Ryga
Spis treści
Comenius
Strona 2
Strona 3
Prenzlau
Ryga
V LO w Austrii
Wszystkie strony
 

W dniach 3 - 8 maja br. grupa uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu przebywała w stolicy Łotwy- Rydze. Celem wyjazdu była druga już konferencje zorganizowana w związku z realizacją przez szkołę projektu programu Unii Europejskiej "Comenius- uczenie się przez całe życie". W listopadzie 2009 uczniowie i nauczyciele odwiedzili grecką szkołę Highschool of Kamares w Grecji, tym razem byli gośćmi Liceum w Rydze - (Highschool of Babite).

Spotkanie wszystkich partnerów projektu, tzn. przedstawicieli ze szkoły szwedzkiej, dwóch włoskich, angielskiej, dwóch austriackich, greckiej, polskiej, oraz łotewskiej było przede wszystkim okazją do omówienia realizacji zadań projektowych, oraz zaplanowania dalszych działań. Jednak niezaprzeczalną korzyścią płynącą z takiej współpracy jest rozwijanie wśród młodzieży, a także kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich. Poza tym w kontakcie z innymi narodowościami młodzi ludzie doskonalą swoje umiejętności językowe, ale także mają szansę zawierać nowe znajomości.
Aby umilić czas spędzony w Rydze, gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji, mieliśmy możliwość nie tylko zasmakować przepysznej łotewskiej kuchni, ale także kultury naszych wschodnich przyjaciół.

  
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6