baner_top


Przekazanie sztandaru 17. WBZ

Oddział reprezentacyjny naszej szkoły jako jedyny z regionu dostąpił zaszczytu udziału w UROCZYSTOŚCIACH Z OKAZJI WRĘCZENIA SZTANDARU 17 PUŁKU UŁANÓW WIELKOPOLSKI DLA 17 KOMPANII ROZPOZNAWCZEJ UŁANÓW WIELKOPOLSKICH. W śród zaproszonych gości byli posłowie i senatorowie, Prezydent Miasta Kalisza, samorządowcy, w tym burmistrz Zbąszynka oraz przedstawiciele służb mundurowych, organizacji społecznych i poczty sztandarowe z kaliskich szkół. Byliśmy obecni w Katedrze Kaliskiej, tam nasi uczniowie czytali modlitwę wiernych, a potem w przemarszu na Plac Św. Józefa tuż za 17 WBZ i SW. To duże wyróżnienie i docenieni pracy naszych uczniów, którzy w każdym dniu wkładają mnóstwo serca w szkolenie z zakresu musztry. W czasie uroczystości na placu wbito gwoździe w drzewiec sztandaru, a potem przekazano go 17. Kompanii Rozpoznawczej Ułanów Wielkopolskich. Na koniec odbyła się uroczysta defilada, na której oczywiście nie mogło zabraknąć naszych mundurowych.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Obszerna fotorelacja oraz film z defilady pod poniższym linkami:

https://www.facebook.com/pg/VLiceumKalisz/photos/?tab=album&album_id=2322623204467920

https://www.facebook.com/VLiceumKalisz/videos/2324085137655060/

 

 
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6