baner_top


Wyszkolenie strzeleckie

23 maja będzie odbywało się wyszkolenie strzeleckie dla młodzieży klas mundurowych. Ja nigdy nic nie nakazuje, zwłaszcza jeżeli wiąże się to z kosztami, ale obecność w klasie mundurowej no powinna się wiązać z posiadaniem jakiejś podstawowej wiedzy z zakresu działania broni, stąd moja prośba o liczny udział pociech. Wiem, ze to obciążenie dla budżetu, ale warto także zauważyć, że jako jedyna szkoła organizujemy tego typu szkolenia dla klas mundurowych w województwie od 5 lat. Mamy doświadczenie w tym zakresie i wiele osób, które po tym kursie zapałało miłością do tego wymagającego sportu. Dla pierwszaków to w wielu wypadkach pierwszy kontakt z bronią ostrą, dla osób z klasy drugiej to szansa na zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie. Szkolenie odbędzie wg następującego harmonogramu.

8.00 - wyjazd spod szkoły na strzelnicę w Nowolipsku k. Chocza

od 9 - 15 - wyszkolenie strzeleckie - teoretyczne i praktyczne

w trakcie wyszkolenia przerwa na ognisko z kiełbaskami.

Cena wynosi 90 zł i zawiera:

- wyszkolenie, opiekę instruktorską (sędziowie IPSC, z wieloletnim doświadczeniem) oraz broń
- trening strzelecki z pistoletu bocznego zapłonu, pistoletu centralnego zapłonu, karabinów centralnego zapłonu (system AK i NATO), karabinów bocznego zapłonu, ewentualnie strzelba gładkolufowa
- amunicja
- przejazd autokarem
- wyprowiantowanie kiełbaski chlebek, itp.

Koszty - rozłożenie:

autokar - wynajem 500 zł

amunicja - 50-60 zł od osoby

prowiant - to już przy tym wszystkim grosze

certyfikat sygnowany i uznawany na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na PWSZ Kalisz

W środę 9 maja 2018 roku będę sporządzał ostateczną listę.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6