baner_top


KOnferencja W Centrum Interwencji Kryzysowej

10 grudnia przedstawiciele męskiej części klas Ia oraz Id pod opieka pedagoga p. Agaty Rokickiej uczestniczyli w panelu dyskusyjnym pt. „Poprzez pokój w domu do pokoju na świecie”. Spotkanie to odbyło się w Centrum Interwencji Kryzysowej w Kaliszu w ramach obchodów międzynarodowej kampanii „16 Dni Akcji Przeciw Przemocy Ze Względu na Płeć”. W dniu 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy, natomiast dnia 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Obie daty symbolicznie wyznaczają początek i koniec kampanii.
„Sobieski” przyłączył się do Kampanii Białej Wstążki, by zwrócić uwagę na problem stosowania przemocy wobec kobiet oraz wyrazić swój wyraźny sprzeciw wobec wszelkim przejawom przemocy wobec innych osób. Symbolicznie przyjęliśmy białe wstążki i będziemy propagować wśród innych obowiązek szanowania praw człowieka.

 
Zbiórka żywności dla rodziny spod Kórnika

Strzelcy z Sobieskiego ogłaszają akcję - weź ze sobą w poniedziałek lub we wtorek tabliczkę czekolady, może paczkę cukierków czy innego rodzaju słodkości, a to wszystko dla pewnej rodziny spod Kórnika, której co roku Strzelec w Wielkopolsce pomaga w okresie przedświątecznym. Dla Nas to tylko 2 - 3 złote, dla nich bezcenne! A uśmiech piątki dzieciaków to widok, którego nie da się opisać. To jak możemy na Was liczyć?

Na naszą pomoc czekają:

Marta lat 16
Norbert lat 14
Szymon lat 13
Patryk lat 10
Klaudiusz lat 8
Artur lat 5

Do 14.12.2013 (sobota) czekam na wasze dary - które potem zawieziemy tej rodzinie. Może to być słodkie, ale i produkty takie jak mąka, cukier, makaron, wszystko to, co przyda się do upieczenia ciasta, zrobienia sałatki na święta itp. To, co ważne zawieziemy te produkty 21 grudnia do Kórnika, a tam - przy okazji zrobimy sobie marsz 10 km - zaniesiemy w plecakach wszystkie dary. Ilość miejsc na wszystkich Strzelców ograniczona -  Z Kalisza maksymalnie 3 osoby! Liczymy na Waszą ofiarność!

Samorząd Uczniowski, Opiekunowie SU, Strzelcy.

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 Następna > Ostatnie >>

Strona 362 z 378
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6