baner_top


Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów

Jutro przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów. W związku z tym od godziny 9 do 10:00 na korytarzu pierwszego piętra będzie można zbadać sobie poziom dwutlenku węgla w płucach. Nie jest powiedziane, że tylko palacze wypadną w tym teście najgorzej. Ponadto odbędą się okolicznościowe prelekcje i prezentacje. Zapraszamy do badania, a także udziału w cyklach warsztatowych na temat szkodliwości palenia papierosów.

Podstawowe fakty i mity:
1. Można rzucić palenie w jednej chwili bez pomocy nikotynowych substytutów, leków i terapii – prawda. Wydaje się niemożliwe? A jednak jest to do zrobienia. Potrzebujemy do tego silnej motywacji (stan zdrowia, finanse).
2. Płacę za własną śmierć – prawda. Nawet jeśli palisz mało, nadal nie zmienia to faktu, że zatruwasz swój organizm.
3. Jak rzucę palenie to przytyję – bzdura. Tycie po odstawieniu papierosów, bierze się z nadmiernego objadania się, w momentach występowania głodu nikotynowego- wystarczy prosta aktywność fizyczna.
4. Palę, bo lubię – bzdura. Nikotyna niezwykle szybko uzależnia, nie potrzeba dużej ilości wypalonych papierosów, by się od niej uzależnić. Niestety palisz, bo jesteś uzależniony.
5. Papieros dodaje mi klasy, powagi i uroku – bzdura. Od palenia żółkną zęby, mamy nieświeży oddech, brak kondycji, a u mężczyzn palenie grozi impotencją!
6. Papieros łagodzi stres – bzdura. Papieros działa odwrotnie i jest ogromnym stymulantem. Nikotyna pobudza, a nie uspokaja. nie wierzysz - zmierz sobie ciśnienie przed i po papierosie!
7. Rzucając palenie nic nie tracisz – prawda. Lęk przed stratą, jest główną blokadą przed rzuceniem. Ale zapytajmy samych siebie, co tak naprawdę stracimy, przy tym pożegnaniu? Paląc, tylko tracisz (zdrowie, pieniądze i cenny czas, który również marnotrawisz).
źródło - http://ostroleka-beauty.pl/ostroleka/fakty-i-mity-o-paleniu-papierosow/

 
Poszukujemy talentów wokalnych

Zbliża się wielkimi krokami okres Bożego Narodzenia. Od lat tradycją Sobieskiego jest wystawienie w ten dzień uroczystego jasełka. W związku z tym wszystkie osoby, które mają w sobie pasję muzyczną, umieją śpiewać, a jeszcze się nie ujawniły, proszone są o kontakt z prof. Ewą Jankowską. Im szybciej tym lepiej, gdyż prace nad repertuarem już się rozpoczynają.
http://www.youtube.com/watch?v=ENvAmLuj5ko

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 361 362 363 364 365 366 367 368 Następna > Ostatnie >>

Strona 362 z 368
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6