baner_top


Stypendyści Jana Pawła II

Najzdolniejsza kaliska młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych honorowana jest przez Miasto stypendiami, którym patronuje papież Polak. Stypendia wręczane są co pół roku, na każdy semestr danego roku szkolnego. Odbiera je kilkuset bardzo dobrych uczniów uczęszczających do kaliskich placówek oświatowych. O tym, kto otrzyma stypendium decyduje kilkuosobowa kapituła, która w swoich decyzjach kieruje się bardzo złożonymi kryteriami. Dwiema najistotniejszymi kwestiami są wyniki w nauce i sytuacja materialna ucznia. Pod uwagę brane są także postawa patriotyczna, działalność na rzecz społeczeństwa i najróżniejsze osiągnięcia.
W gronie szczęśliwców znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:
1. Wiktoria Grzelak
2. Nikola Zalewska
Stypendium dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych to 800 złotych.
Uroczystego wręczenia stypendiów dokonali: wiceprezydent Miasta Kalisza Artur Kijewski, przewodniczący Rady Miasta Kalisza Andrzej Plichta, naczelnik Wydziału Edukacji UM Kalisz Mariusz Witczak oraz Dyrektor V LO w Kaliszu Beata Szulc.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
Pierwsze szkolenie strzelców

Pierwsze zajęcia dla kandydatów na strzelców minęły pod znakiem musztry i rlementów maskowanis. Na chwilę obecną to bardziej zabawa niż taktyka, ale podstawy są trudne i żmudne. Oczywiście widać mnóstwo błędów, ale ten się nie myli, który nic nie robi... Per aspera ad astra.

Szkolenia dla strzelców to uzupełnienie oferty klas mudnurowych. Są one przeznaczone dla osób, które pragną pzonać od podszewki cały proces szkolenia wojskowego.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Zdjęcie użytkownika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 348
Comeniusefsbip

V Liceum Ogólnokształcące Kalisz ul.Piskorzewie 6