Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w dniu 1.04.2023 wzięli udział w ,,Drzwiach Otwartych” w naszej szkole.

To był dzień pełen emocji, rozmów, nowych znajomości. V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu odwiedziło dzisiaj ponad 400 uczniów szkół podstawowych, szukając odpowiedniego dla siebie profilu. Jak wynikało z rozmów, największym zainteresowaniem cieszą się oddziały o profilu mundurowym, psychologicznym, artystycznym oraz humanistycznym. Podczas tegorocznego wydarzenia odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z naszymi uczniami, którzy oprowadzali gości po szkole, wyjaśniając, doradzając i opowiadając o naszych oddziałach. Przewodnicy dzielili się własnymi doświadczeniami, prezentowali umiejętności wojskowe, zachęcali do wspólnej zabawy, konkursów oraz do rozmów z nauczycielami. Nauczyciele z wielką serdecznością tłumaczyli kandydatom, jakie warunki należy spełnić, aby starać się o miejsce w wybranej klasie. Również pani dyrektor Beata Szulc i pani wicedyrektor Grażyna Wilner udzielały informacji zarówno uczniom, jak i rodzicom, którzy przyszli wspierać swoje dzieci w wyborze szkoły. Mamy nadzieję, że podobało się wam w naszej szkole i zobaczymy się z wami już wkrótce, na rozpoczęciu roku szkolnego. ”Drzwi Otwarte” już za nami, ale nasi nauczyciele i uczniowie nadal będą kontynuować promocję i wkrótce pojawią się z ofertą edukacyjną w kolejnych szkołach podstawowych w Kaliszu i w rejonie. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z ”Drzwi Otwartych”2023 r.

Close Menu