Sytuacja na granicy polsko – białoruskiej jest coraz poważniejsza. Funkcjonariusze Straży Granicznej, wojska i policji muszą z dużym wysiłkiem, fizycznym i psychicznym bronić polskiej granicy. W związku z tym ruszyła społeczna akcja wsparcia mundurowych „Jesteśmy z Was dumni”. Zbiórka darów dla służb ma nie tylko wesprzeć ich rzeczowo, ale przede wszystkim pokazać naszą solidarność z nimi w tej trudnej służbie.Gorąco zachęcamy całą Społeczność Sobieskiego do aktywnego wsparcia akcji, okazując tym samym naszą wdzięczność służbom stacjonującym na granicy i solidarność z nimi.

Potrzebne są artykuły spożywcze, m.in. kawa, herbata, czekolady, batony i inne słodycze. Zebrane dary zostaną przekazane do strefy przygranicznej.

– Wiemy, że nie możemy zaprosić wszystkich chroniących naszej granicy na kawę czy herbatę, dlatego poprzez przesłanie tych produktów, chcemy wyrazić naszą dumę i symbolicznie podziękować za ich trudną oraz odpowiedzialną służbę. Pragniemy również, by nasi żołnierze i funkcjonariusze mieli świadomość, że o nich pamiętamy i jesteśmy im wdzięczni za to co robią –  informuje Artur Kijewski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Kaliszu.

Zbiórka ww. produktów ruszyła w dwóch punktach:

– Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Babina 1, od poniedziałku do piątku, godz. 7.30 – 15.30

– V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, ul. Piskorzewie 6, od poniedziałku do piątku, godz. 10.00 – 14.00.

Mundurowym, którzy chronią polską granicę zapewne nie brakuje jedzenia, ale taki prezent z centralnej Polski na pewno wzmocni ich morale i pokaże, że pamiętamy o nich. O te ważne gesty mogą też zadbać najmłodsi kaliszanie. Radni PiS zapowiadają, że wystąpią z propozycją do kaliskich szkół, by dzieci przygotowały kartki z pozdrowieniami dla funkcjonariuszy przy granicy.

Źródło tekstu: za faktykaliskie.pl (MS, fot. FB/ Wojska Obrony Terytorialnej )

Close Menu