Zanim wybrzmiał ostatni dzwonek, zanim wszyscy otrzymali świadectwa, a najlepsi nagrody oraz wyróżnienia to jeszcze przez chwilę mogliśmy być razem. To niby takie zwyczajne, ale jednak po dziewięciu miesiącach zdalnej nauki możliwość spotkania się na zakończeniu roku szkolnego w prawie normalnych warunkach stało się czymś wyjątkowym. Razem mogliśmy uhonorować najlepszych. Wspólnie mogliśmy pożegnać ten rok szkolny. Zakończenie roku szkolnego w tym roku miało szczególny wymiar. Było to pierwsze wydarzenie w tym roku szkolnym podczas którego mogliśmy być prawie wszyscy razem. Wyjątkowość to także ilość osób z wyróżnieniem – 69 osób spośród 420 uczniów. Na naszej uroczystości nie zabrakło też gości: p. Violetty Słupianek – dyrektora kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty, p. Andrzeja Plichty – wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, obecnie przyjaciela Sobieskiego, p. Piotra Tomankiewicza – przewodniczącego Rady Rodziców. Zakończenie roku szkolnego to również czas podsumowań, o czym mówiła dyrektor szkoły p. Beata Szulc. Podkreśliła fakt, że pomimo pandemii życie szkoły cały czas trwało. Przez ten okres zdalnej nauki celebrowaliśmy najważniejsze święta, odbywały się zajęcia praktyczne klas mundurowych, organizowane i rozstrzygane były konkursy o zasięgu lokalnym jak i wojewódzkim, cały czas pracowało szkolne koło wolontariatu i samorząd uczniowski. To dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkoły udało się utrzymać więzi społeczne i kontynuować dawniej rozpoczęte projekty edukacyjne. Było trudno, ale razem daliśmy radę.W tym dniu także przyszło nam żegnać dwoje nauczycieli naszej szkoły, którzy kończą swoją przygodę z Sobieskim. P. Małgorzata Grala – katechetka, oddana i zaangażowana w prace na rzecz szkoły, twórczyni koła wolontariatu oraz p. Piotr Kempiński – polonista, współtwórca klas mundurowych. Życzymy im powodzenia w nowych etapach życia i pamiętajcie, że drzwi do szkoły będą zawsze dla Was otwarte.Scenariusz i reżyseria uroczystości: p. Małgorzata Bogdajewicz, p. Jolanta Bartczak Foto – p. Marzena Grygielska

Close Menu