29 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie historycznym szlakiem powstania wielkopolskiego w Kaliszu. Po drodze do wykonanie były różne zadania: spisanie treści tablicy upamiętniającej 50 rocznicę zrywu niepodległościowego, rzut granatem, strzelanie, sprawdzian z wiedzy historycznej, prezentacja okolicznościowych transparentów, wykonanie pieśni patriotycznej, przygotowanie projektu znaczka turystycznego na przyszłoroczny rajd. Na mecie w Szkole Podstawowej nr 21 ogłoszono wyniki dwudniowych zmagań. W piątkowym konkursie historycznym III miejsce zajął Mateusz Zajączkowski. Gratulujemy!
W chłodne sobotnie przedpołudnie na starcie rajdu zgłosiło ponad 30 naszych uczniów, którzy pod opieką p. Daniela Szumskiego oraz p. Piotra Kempińskiego dzielnie przemierzali 5 km trasę.

Close Menu