W piątek 11 października w Sobieskim obchodziliśmy dzień naszego patrona. Wielki król, Polak, patriota stał się 11 lat temu patronem V Liceum Ogólnokształcącego. Wybierając tką postać za patrona zdawaliśmy sobie sprawę z tego jak wielka odpowiedzialność spoczywa nas, aby sprostać wyzwaniom związanym z kultywowaniem tradycji. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Katedrze Kaliskiej pod przewodnictwem ks. prałata Adama Modlińskiego. Po Eucharystii przemaszerowaliśmy do budynku naszej szkoły gdzie nastąpił kulminacyjny punkt obchodów naszego święta. Przemówienie dyrekcji, gala na sali gimnastycznej,ciepłe słowa z ust naszych gości z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu, przedstawiciela kuratorium oświaty, ks. prałata z parafii katedralnej, przewodniczącego Rady Rodziców. Tuż po nich Król Jan III Sobieskie wraz z małżonką poprowadzili zgromadzony na plac przed szkołę, gdzie klasy pierwsze złożyły uczniowskie ślubowanie. Dziękujemy naszym gościom, szczególne słowa uznania kierujemy do rodziców naszych uczniów, którzy przybyli w bardzo dużej liczbie. Dziękujemy pocztowi sztandarowemu, kompanii honorowej, osobom technicznym zabezpieczającym trasę przemarszu oraz zajmującym się oprawą ceremonii.

Close Menu